Dvarai

Arvydų-Bezdonių dvaras

Arvydų-Bezdonių dvaras turi ilgą ir permainingą savo istorijos vagą. Dar viduramžiais čia lankydavosi istorinės asmenybės. Plačiuose apylinkės miškuose mėgo medžioti pats Jogaila. Prieš išvykdamas karaliauti į Lenkiją, dvare jis priimdavo delegacijas iš kaimyninių kunigaikštijų ir net pačios Senosios Rusios. XVI a. jau Žygimantas Senasis dvarą ir žemes aplink jį padovanojo tuometiniam Vilniaus pinigų kalyklos vedėjui Ulrichui Hozijui. Vietiniai gyventojai manė, kad dalį iždo pinigų jis laikęs dvaro rūsyje, esančiame slaptame atsarginiame išėjime. Visi tie lobiai taip ir liko žmonių svajonėse, o gal ir kažkur giliai dvaro rūsyje. 1609 m. Ulricho Hozijaus sūnus Stanislovas dvarą padovanojo Vilniaus jėzuitams. Tuo metu čia lankydavosi garsus peotas Motiejus Sarbievijus. Taip dvaras keliavo iš rankų į rankas, kol tarpukariu, lenkams užėmus Vilniaus kraštą, jis atiteko paskutiniam žinomam jo Ponui – Koscialkovskiui. Pastarasis garsėjęs savo laisvu gyvenimo būdu, dvare rengė kortų žaidimų bei svaigalų gėrimo varžybas. Pats patogiai įsitaisęs dvaro belvederiniame bokšte iš muškietos šaudė į aplinkui besiganančias karves. 2002 m. dvaras buvo nupirktas ir atrestauruotas. Dabar jis mena turtingą savo praeitį ir tarsi galvą, aukštai iškėlęs savo bokštą, žvelgia į ateitį.

Dvidešimt minučių nuo Vilniaus nutolę, bordo spalvos, XVIII-XIXa. klasicistinio stiliaus dvaro rūmai su išdidžiai iškilusiu, Lietuvoje itin reto – belvedero tipo bokštu, nuo kurio atsiveria puikus, šiek tiek melancholiškas lietuviškos provincijos vaizdas. Ne kartą degę, griuvę rūmai, tarsi feniksas, vėl prisikėlė visame savo gražume bei ištaigingume. Nors interjere išlaikytas dabarčiai nebūdingas, praeitimi dvelkiantis stilius, šiuolaikiniai patogumai ir net malonumai čia nesvetimi.

Papildoma informacija:

Net puošnus interjeras ir jauki aplinka neužgožia unikalios galimybės patirti tai, ką mes Jums siūlome – nusifilmuoti su savo draugais, kolegomis, partneriais filme pagal mūsų siūlomą scenarijų: detektyvą, “siaubiaką”, meilės dramos tema…Profesionali kamera, patyręs režisierius ir operatorius per dieną Jus pavers tikrais aktoriais, o kad būtų drąsiau, jei pageidaujate, galima pakviesti kartu nusifilmuoti Jūsų mėgstamą kino arba teatro žvaigždę. Ne kiekvienam tokia proga pasitaiko per visą gyvenimą, o Jūs tai galite padaryti per vieną dieną!

Kaip atvažiuoti:

MARŠRUTAS PER ŠILĄ

1. Nemenčinės plente posūkis į Šilo ežerą.

2. Prie užrašo “Rimtis”- į kairę.

3. Pravažiavus Bezdonis laikytis ženklo “Pakalnės g.”“ krypties.

4. Išsiskyrus keliams, laikytis dešinės.

MARŠRUTAS PER NEMENČINĘ

1. Nemenčinėje, pravažiavus kairėje butaforinį policijos automobilį, prieš tilta per Nerį, į kairę.

2. Pirmame posūkyje – į dešinę.

3. Už Bezdonės upelio – į dešinę.

4. Privažiavus kapines – į kairę.

5. Už geležinkelio – į dešinę.

6. Išsiskyrus keliams, laikytis dešinės.

Apie autorių

dvarininkas

Teksto komentarai

Komentuoti