Dvarai

Vilkyškių dvaro sodyba

1628m. įkurtas Vilkyškių dvaras.

XVIIIa. pradžioje Vilkyškių apylinkėse apsigyveno keli šimtai religinių pabėgėlių iš Zalcburgo ir Pfalco. Jiems atminti Vilkyškių centre pastatytas paminklas, simbolizuojantis tolimą kelionę iš Alpių krašto.

Vilkyškiai – veiksmo vieta Johaneso Bobrovskio romane “Lietuviški fortepijonai”.

Nepriklausomybės metais Vilkyškiuose buvo valstybinė ir privati lietuvių mokyklos, pieninė ir sūrinė, elektros stotis, malūnas, žirgynas ( dvare), kelios parduotuvės, vandens matavimo stotis ( prie Jūros upės ). Vilkyškiuose pastatyta garinė pieninė.

Vilkyškiuose įsikūrusi visoje Lietuvoje garsi Vilkyškių pieninė – stambiausia įmonė Pagėgių savivaldybės teritorijoje. Miestelyje yra mokykla, paštas, restauruotame pastate įkurtas naujas viešbutis su kavine ir baru.

Papildoma informacija:

Vilkyškiai – miestelis yra linijinio plano, 14 km. į rytus nuo Pagėgių. 1549m. čia pastatyta bažnyčia. 1615m. Vilkyškiuose jau buvo 73 sodybos. Vilkyškių remontui 1617 metais panaudota 17 markių ir 8 lietuviški šilingai.

Dabartinė bažnyčia su 45 metrų bokštų pastatyta 1896m. Tarybiniais metais joje buvo grūdų sandelis. 1933m. bažnyčia grąžinta tikintiesiems, kraštiečiams iš užsienio padedant atstatytas bokštas.

Apie autorių

dvarininkas

Teksto komentarai

Komentuoti