Dvarai

Daugėlių dvaro sodyba

Rytiniame Daugėlių kaimo pakraštyje, ant kairiojo Šešuvies upelio kranto stovinčioje sodyboje, užaugo visuomenės veikėjas, Steigiamojo ir visų trijų demokratinių Seimų narys, Valstiečių liaudininkų partijos lyderis advokatas Mykolas Sleževičius (1882–1939). Jis tris kartus buvo Nepriklausomos Lietuvos Vyriausybės vadovas. 1918 m. pabaigoje, pačiu sunkiausiu Lietuvai metu, kvietė krašto vyrus ginti jaunos valstybės laisvę.

Kitas žymus šioje sodyboje, Sleževičių šeimoje, gimęs ir augęs žmogus – Mykolo brolis Kazys Sleževičius (1890–1953), Vilniaus universiteto profesorius, Meteorologijos katedros įkūrėjas, žinomas geofizikos srities mokslininkas.
Mykolas ir Kazys Sleževičiai apie 1935 metus Daugėliuose pastatė erdvų medinį, vieno aukšto gyvenamąjį namą su mansarda. Čia gyveno jų motina, dalis pastatų buvo naudojama kaip poilsinė.

Daugėlių dvaro sodyba yra nuošalioje, ramioje vietoje. Privažiavimo prie pat sodybos nėra, todėl susiruošę ją aplankyti, turėsite galimybę romantiškai pasivaikščioti pamiškės ir laukų takeliais. Eiti teks nuo Kartupių kaimo iki sodybos apie 2 km kelio.

Šiuo metu Daugėlių dvaro sodyba yra privati. Čia įrengta Mykolo ir Kazio Sleževičių memorialinė ekspozicija. Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedra pasirengusi perduoti universitete saugomus eksponatus, susijusius su Kazio Sleževičiaus moksline veikla, skatinama memorialinę ekspoziciją praplėsti iki muziejaus.

Papildoma informacija:

Sodybos pakraštyje įkurtas bitynas, namo rūsyje veikia pirtis. Norintiems ilgiau pabūti gamtos prieglobstyje siūloma pasimaudyti ar pameškerioti Šešuvyje, pagrybauti Daugėlinės miške.

Apie autorių

dvarininkas

Teksto komentarai

Komentuoti